Wiesław Bober nagrodzony Hermesem

Hermesy 2017

2017-05-11

11 maja w poznańskiej Auli Artis odbyło się XIX Wiosenne Ogólnopolskie Spotkanie Czołowych Postaci Świata FMCG i HoReCa. Punktem kulminacyjnym było wręczenie Hermesów Poradnika Restauratora 2017.

Członek Klubu Szefów Kuchni Wiesław Bober znalazł się wśród nagrodzonych i odebrał statuetkę Hermesa w kategorii – RESTAURACJA HOTELOWA – Restauracja by Wzorcownia by Wiesław Bober w ****Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.

Wzorcownia to nowoczesna, autorska restauracja zgodna z najnowszymi, kulinarnymi trendami. Jej krótkie menu w dużej mierze oparte jest na świeżych, sezonowych produktach regionalnych zestawionych w ciekawy i nieszablonowy sposób tak charakterystyczny dla Szefa Kuchni Wiesława Bobera.

Laureaci Hermesów „Poradnika Restauratora” 2017:

- Nagroda Specjalna Platynowy Hermes Poradnika Restauratora 2017 – Jean Bos za całokształt twórczości kulinarnej

- Nagroda Specjalna Platynowy Hermes Poradnika Restauratora 2017 – Centrum Techniki Kulinarnej DoraM Grupy Dora Metal za wszechstronność, nowoczesność i profesjonalizm

- Kategoria – OSOBOWOŚĆ GASTRONOMII – Ewa Malika Szyc-Juchnowicz

- Kategoria – SIEĆ HoReCa – Costa Coffee Poland

- Kategoria – SIEĆ KAWIARNI/LODZIARNI/CUKIERNI – Cukiernia Pawlova z Lubonia

- Kategoria – RESTAURACJA HOTELOWA – Restauracja by Wzorcownia by Wiesław Bober w ****Hotelu Fabryka Wełny w Pabianicach.

- Kategoria – RESTAURACJA Z TRADYCJĄ – Tatarska Jurta w Kruszynianach

- Kategoria – RESTAURACJA Z RENOMĄ – Memo Restaurant & Wine w Bydgoszczy

- Kategoria – SIEĆ DYSTRYBUCYJNA – Makro Cash&Carry.

W tym roku duża część spotkania była poświęcona sektorowi HoReCa, a swoją obecnością Galę uświetnili też wyjątkowi goście specjalni. W panelu dyskusyjnym zatytułowanym „Nowe trendy w gastronomii a innowacyjne produkty od dostawców HoReCa” udział wzięli:

- Jarosław Walczyk – Prezes Klubu Szefów Kuchni

- Joanna Ochniak – Przewodnicząca Women in WACS

- Jean Bos – Prezes Euro-Toques Polska

- Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich

- Jarosław Uściński – Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierników

 

*****

Hermesy przyznawane są od 2005 r. i nie są uzależnione od jakichkolwiek opłat i licencji. Z roku na rok wybór tych najlepszych jest coraz trudniejszy. Dlatego Kapitułę plebiscytu w tym względzie wspierają Szefowie Kuchni, którzy otrzymali statuetki Hermesa w poprzednich latach. Hermes Poradnika Restauratora jest więc przede wszystkim wyrazem uznania w branży!

Tegoroczna Kapituła w składzie: Tadeusz Olszański – publicysta tygodnika „Polityka”, krytyk kulinarny, dziennikarz, autor licznych książek; Joanna Ochniak – przewodnicząca Komitetu Kobiet w Światowym Stowarzyszeniu Szefów Kuchni WACS, prezes Fundacji Gastronomia na Obcasach, trener i doradca gastronomiczny; Wiesław Generalczyk – Wydawca „Poradnika Restauratora”; Heidi Handkowska – redaktor naczelna „Poradnika Restauratora” dokonała podsumowania głosów, a tym samym wybrała tych najbardziej przedsiębiorczych w branży HoReCa.

Wkrótce
 

Zobacz co niebawem będzie odbywać się w Klubie

wszystkie wydarzenia