Poznaj naszych członków

Członkowie

Wiesław Bober

Należy do wąskiego grona najlepszych i najbardziej doświadczonych kucharzy w Polsce. Branża gastronomiczna zafascynowała go i pochłonęła całkowicie.
Gotował dla artystów, ludzi świata polityki oraz Miss World. Popularyzował polskie smaki w Maso Corto we Włoszech, Kaprun w Austrii oraz wielokrotnie w Pradze.
Pierwsze szlify w trwającej blisko 30 lat karierze zawodowej zdobywał na Śląsku w Hotelu Olimpijski w Katowicach. Talent i wyszukany smak sprawiły, że w krótkim czasie został szefem kuchni i tak zostało do dzisiaj.

Doskonały kucharz pomysłodawca, organizator, juror oraz laureat wielu konkursów kulinarnych. Współzałożyciel Klubu Szefów Kuchni.

Następny etap to praca w pięciogwiazdkowym Hotelu Belweder w Ustroniu oraz kolejno dwa czterogwiazdkowe hotele, w których zdobywał doświadczenie przez prawie 10 lat.

Od 2015 r., kiedy to rozpoczął swoją przygodę z Hotelem Fabryka Wełny & SPA

i Restauracją Przędzalnia w Pabianicach dzieli się swoim kunsztem kulinarnym. W pabianickim hotelu Fabryka Wełny stworzył autorskie miejsce szefa kuchni Wiesława Bobera – Restauracja Wzorcownia by Wiesław Bober.

Występował wielokrotnie w programach telewizyjnych: Pytanie na śniadanie oraz Kawa czy Herbata. Był uczestnikiem programu telewizyjnego „Druga twarz’’, Francja od Kuchni’’ oraz prezentował kuchnie włoską wspólnie z Giancarlo Russo w Telewizji Tele 5.

Można powiedzieć, że swoje miejsce na ziemi znalazł w momencie, kiedy podjął pracę w Fabryka Wełny Hotel & SPA w Pabianicach.

Propaguje kuchnię polską tradycyjną połączoną z nowoczesną, inspiruje się klasycznym stylem francuskim oraz kuchnią myśliwską jako czynny myśliwy.

Wolny czas spędza na polowaniach a przebywanie w lesie to dla niego doskonały relaks.

Szkoli młodych adeptów sztuki kulinarnej. Stale współpracuje ze szkołami gastronomiczno-hotelarskimi.

Pomysłodawca i organizator Ogólnopolskiego Konkursu Kulinarnego „Gęsina nie tylko na św. Marcina w Kudowie Zdroju. Ambasador Spółdzielni Mleczarskiej w Gostyniu. Członek loży ekspertów Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego „Doceń Polskie ‘’

Swoje przepisy zawarł w: „Księdze Szefów Kuchni ‘’wydanej w 2013 roku. Książka zawiera przepisy najlepszych szefów kuchni w naszym kraju.

Współpracuje z pismami branżowymi:

- przepisy do Palce Lizać

- felietony do czasopisma „Rzeźnik”

- przepisy w Kulinarnym Albumie Eurogastro wydany z okazji 20 edycji Targów  

Nagrody:
Statuetka w kategorii „Przez osobowość do sukcesu” na gali Osobowości i sukcesy 2016 r.

Konkurs 100 Poland Best Restaurants – Gala VI edycji w Szczawnicy 2016 r.

- Szef Kuchni Roku 2016 Wiesław Bober – Region Centralny

- nagroda dla Restauracji Przędzalnia w Hotelu Fabryka Wełny

- Żółty Przewodnik Kulinarny Gault&Millau – wyróżnienie dla Restauracji

   Wzorcownia by W. Bober – 1 czapka

- „Złoty Widelec „Najlepsza restauracja hotelowa w Polsce 2017 r. dla

   Restauracji WZORCOWNIA by Wiesław Bober – 20.04.2017 r.

   w VI edycji akcji rekomendujących najlepsze restauracje

   „Warszawa od kuchni ‘

- Statuetka Hermesa Poradnika Restauratora 2017 r dla Restauracji Wzorcownia by Wiesław Bober w kategorii „Restauracja Hotelowa‘’

11 maja 2017 r, Poznań

Wkrótce
 

Zobacz co niebawem będzie odbywać się w Klubie

wszystkie wydarzenia