Nowi członkowie KSK

Nowi członkowie KSK

2017-07-22

Już ponad 30 członków liczy Klub Szefów Kuchni. Ta elitarna organizacja zrzeszająca najlepszych szefów kuchni w Polsce rośnie w profesjonalną, kulinarną siłę.

W lipcu 2017 roku do tego zacnego grona dołączyli wspaniali szefowie – Andrzej Jakomulski i Grzegorz Fic.
- Już dawno zdecydowaliśmy z Zarządem KSK, że chcemy powiększać grono najlepszych szefów kuchni. Nowe twarze to nowe pomysły, nowa siła i energia do pracy w całej Polsce, bo mamy szefów z różnych części naszego kraju. Szefowie Andrzej Jakomulski i Grzegorz Fic to idealni kandydaci na członków naszego klubu. Młodzi z doświadczeniem i dużą wyobraźnią kulinarną, szanowani w swoich miejscach pracy. Bardzo się cieszę, że będziemy mogli z nimi pracować przy wielu projektach i przedsięwzięciach klubu – powiedział Jarosław Walczyk, Prezes KSK.

Andrzej Jakomulski – miłośnik kuchni francuskiej, ceniący jednocześnie międzynarodową kuchnię typu fusion oraz kuchnię staropolską. Bezustannie zachwyca swoją kreatywnością dbając jednocześnie o rozwój swój i swoich współpracowników poprzez prezentacje w licznych konkursach i wydarzeniach kulinarnych. Hołduje najwyższej jakości co widać we wszystkim co robi. Jest pasjonatem produktów lokalnych i organizatorem wielu kolacji degustacyjnych poświęconych ich promowaniu.
Posiada bogate doświadczenie, które zdobywał w Polsce i zagranicą.
Juror wielu prestiżowych konkursów w Polsce.
Aktualnie zachwyca Gości czterogwiazdkowego Hotelu Leda w Kołobrzegu. Jego autorska karta menu stanowi podstawę sztandarowej oferty obiektu. Restauracja La Maison, w której pracuje została włączona w poczet Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego oraz otrzymała rekomendację Slow Food Polska.

- Bardzo się cieszę, że dołączyłem do zacnego grona KSK. Liczę, że będę miał możliwość wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie oraz pokazać piękno kulinarne mojego regionu, który jest bliski mojemu sercu – powiedział Andrzej Jakomulski

Grzegorz Fic - krakowski szef kuchni, który z nożem w ręku spędził całe życie. Swoje 15-letnie doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w prestiżowych restauracjach w Europie i krakowskich hotelach.
Wiedza i wyobraźnia, które dzięki swojej pasji stale rozwija, nieustannie napędzają go, by w tym rozległym kulinarnym świecie poszukiwać niebanalnych połączeń. Regularnie szlifuje swój warsztat w zaprzyjaźnionych restauracjach zagranicą.

Specjalizuje się w kuchni śródziemnomorskiej i w nowoczesnej odsłonie kuchni polskiej. Z zamiłowania myśliwy, członek Polskiego Związku Łowieckiego. Szef kuchni i współwłaściciel krakowskiej fine diningowej restauracji ALBERTINA Restaurant & Wine.

- To zaszczyt dołączyć do elitarnej organizacji kucharskiej. Mam nadzieję, że moje doświadczenie i pasja do kulinariów wesprze liczne działania klubu. Liczę też na wymianę doświadczeń z zacnym gronem klubowiczów, w końcu człowiek uczy się całe życie – powiedział Grzegorz Fic

Wkrótce
 

Zobacz co niebawem będzie odbywać się w Klubie

wszystkie wydarzenia